Ingezonden brief: Eenzaamheid, zo lang al een probleem
In aanvulling op het goede artikel van Aart Both over eenzaamheid en geweld in de kerk (ND 3 augustus) het volgende. Circa veertig jaar geleden stond er een uitslag van een enquête in het Nieuwsblad van het Noorden over eenzaamheid. De uitslag was toen al erg verontrustend. Niet alleen ‘in de wereld’, maar ook in de kerken liepen de uitslagen niet ver uiteen: hoge percentages eenzaamheid.
Sindsdien loopt dit onderwerp als een rode draad door veel artikelen heen. Toen de seniorenraad van de vakorganisatie GMV (nu CGMV) jaren geleden een nieuw jaarthema zocht voor het komende seizoen, hadden acht van de negen leden van de raad eenzaamheid als aandachtspunt opgeschreven.
Er kwam een door ons uitgevoerd onderzoek, samen met een deskundige. Naar aanleiding daarvan werd een boekje door het GMV uitgegeven met als titel: Mensen hebben mensen nodig.
Van hoogleraar Stynke Castelein is de uitdrukking: ‘Eenzaamheid is gif voor de hersenen’. Een voor zichzelf sprekende gezegde.
Naar elkaar omzien is een bevel van de Here. <
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .