‘Help kernwapens de wereld uit’. Die leus is urgenter dan ooit
In New York is, eindelijk, de Toetsingsconferentie van het Verdrag over het niet verspreiden van kernwapens (NPV), begonnen. Hoog tijd voor nieuwe stappen in dit explosieve tijdperk waarin Poetin nucleaire dreigementen heeft geuit.

De maand augustus is aangebroken. Aan het begin van die maand herdenken we, op 6 en 9 augustus, het funeste gebruik van het kernwapen in Japan aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. De vaak blijvende verschrikkingen daarvan voor mens en planeet zijn bekend.
Inzet van een kernwapen nu, zelfs op beperkte schaal, zou nog veel grotere gevolgen hebben. Vandaar de breed gedeelde zorg over het uitvoeren van het herhaaldelijk geuite nucleaire dreigement door Poetin en diens militaire leiders in de oorlog met Oekraïne. Maar dat geldt ook voor het opzettelijk of per abuis raken van een kerncentrale in dat land (of in Rusland of Belarus). Daar was in het voorjaar al bijna sprake van. De gevolgen daarvan blijven vaak onderbelicht.
IranOp 1 augustus is..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .