Corona is niet ‘even de tanden op elkaar’ en dan weer door. Realisme is nu beter dan optimisme
Toen ik vorig najaar bij een persconferentie vroeg of het wel realistisch was voor twee weken maatregelen te nemen, en of het niet beter was aan te geven dat deze echt wel langer nodig zouden zijn, deden premier Rutte en minister De Jonge alsof ik gefrustreerd was.
‘Het is het virus’, zeiden ze, met een blik dat zij er verder ook niks aan konden doen. Het idee dat je burgers misschien beter kunt bedienen met realistische verwachtingen, kreeg ik niet overgebracht. Het zal aan mij hebben gelegen.
Toch moest ik eraan terugdenken toen ik afgelopen week in NRC een interview las met André Knottnerus, emeritus hoogleraar huisartsgeneeskunde en oud-voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid. ‘De neiging tot optimisme is helemaal niet verkeerd, maar doe dat dan wel met een realistisch perspectief vanuit de verschillende onzekerheden’, aldus Knottnerus. ‘Vanuit scenariod..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .