Ministersploeg is geen crisisteam
Zijn ministers wel geschikt om crises op te lossen? Als crisismanager moet je altijd geconcentreerd zijn op de crisis, en daar zijn ministers niet voor opgeleid.

Demissionair minister Hugo de Jonge in de Tweede Kamer tijdens een debat over de ontwikkelingen rondom het coronavirus. 'Juist omdat crisissituaties steeds complexer worden, vereist het leiderschap en professionaliteit.'
(beeld anp / Bart Maat)We zijn een jaar onderweg en kunnen helaas niet anders dan concluderen dat het kabinet ernstig tekortschiet in de crisisaanpak. De coronacrisis is onmiskenbaar complex, maar juist dan verwacht je een consistent en slagvaardig leiderschap en geen zwalkend beleid, waarbij het lijkt of onze roergangers achterstevoren op de fiets zitten.
Tunnelvisie, een onnavolgbare routekaart, een haperend test- en vaccinatieprogramma, het alleen maar sturen op besmettingscijfers en ic-opnames, een willekeur aan maatregelen en een gebrek aan visie en strategie illustreren dit. Tel daarbij op dat het kabinet alle vormen van tegenspraak vanuit de samenleving negeert, dat oeverloze Kamerdebatten de crisisaanpak verlammen en dat na de zomer van vorig jaar de na..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .