Als er een taboe op abortus rust, erken dan liever dat het om een pijnlijke keuze gaat
Klopt het dat het vrouwenlichaam nog steeds onder curatele staat, doordat abortus in het Wetboek van Strafrecht staat vermeld? Met het pleidooi om abortus uit het strafrecht te halen, wordt een poging gedaan de sterk gepolariseerde abortusdiscussie uit de Verenigde Staten over te hevelen naar Nederland. ‘Nu extremisme weer wereldwijd de kop op steekt, zien we dat deze groep het zwaarbevochten zelfbeschikkingsrecht van vrouwen opnieuw aanvalt’, schreef historica Marene Elgershuizen woensdag in de Volkskrant.
Ze sluit aan op wat GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vorig jaar zei, toen ze het initiatief aankondigde om abortus uit het strafrecht te halen. Abortus is ‘op een bepaalde manier de kanarie in de kolenmijn’, claimde Ellemeet bij Buitenhof. ‘Het afkalven van democratie heeft ook te maken met conservatieve krachten die dat recht op abortus willen afschaffen.’
In de Nederlandse context zijn de pleidooien van Elgershuizen en Ellemeet echter een wonderlijke omkering van de werkelijkheid. Want het recht van vrouwen om in een noodsituatie - die de vrouw zélf mag definiëren - voor abortus te kiezen, staat hier op geen enkele manier ter di..
de mening van het Nederlands Dagblad