God exploiteren voor je eigen doel: daar hebben zowel Democraten als Republikeinen een handje van
Hoe zou je willen dat je kerkelijke gemeente, of beter nog het evangelie, bij de buitenwereld bekend staat? Zelf vind ik wat dat betreft de door de Amerikaanse schrijver en theoloog Brian McLaren gekozen woorden ‘leerschool van liefde’ mooi. Waarom? Omdat uit liefde tot God en je naaste een heleboel andere positieve impulsen kunnen voortvloeien.
Maar noem gerust andere begrippen. Genade is ook zo’n wezenlijk kenmerk, vergevingsgezindheid en vredelievendheid, dankbaarheid, nederigheid. Denk ook eens aan je meest emotionele momenten in de kerk. De geloofsbelijdenis van je kind misschien, preken die zowel je verstand als je hart raakten, het welkom van iemand die zei in Jezus de schat in de akker te hebben gevonden. Noem maar op.
Maar probeer je nu eens te verplaatsen in iemand die in feite nooit een kerk van binnen heeft gezien. En denk je zo iemand nu eens in die in Amerika via pers en sociale media de recente verkiezingscampagne voor het Congres heeft gevolgd. Daarbij moet hij toch de indruk hebben gekregen dat God een Republikein is en niets van de Democraten moet hebben. Zoals ..