Extra ingrepen bij verlieslijdend Grontmij
Grontmij heeft vorig jaar verlies geleden, en kondigde daarom woensdag extra kostenbesparingen aan. Het ingenieursbureau wil vanaf 2016 de jaarlijkse kosten met nog eens vijftien miljoen euro verlagen bovenop de al eerder aangekondigde bezuinigingen.
Over 2013 boekte Grontmij een omzet van 763,4 miljoen euro, tegenover 789,6 miljoen euro in 2012. De autonome omzetdaling betrof 2,6 procent, voornamelijk te wijten aan een krimp in Frankrijk (ruim tien procent) en Nederland (ruim vijf procent). Onder de streep restte een verlies van 14,8 miljoen euro. Dat was wel minder dan de 31,5 miljoen euro nettoverlies van een jaar eerder.
Grontmij werkt al sinds 2012 aan een kostenbesparingsprogramma, dat loopt tot en met volgend jaar. Omdat de besparingen nog onvoldoende profijt opleverden, kondigde het bedrijf woensdag extra ingrepen aan. Onderdeel daarvan zijn een optimalisatie van het portfolio. Zo worden dit jaar de strategische opties bekeken van de Franse ingenieursactiviteiten. Ook moeten de al aangekondigde ingrepen in Nederland worden versneld.
Het ingenieursbureau kondigde woensdag ook aan voor veertig miljoen euro aan nieuwe aandelen te willen uitgeven. Met de grote aandeelhouders is hierover al een akkoord bereikt. Met de financiers heeft Grontmij een akkoord bereikt over soepelere leenvoorwaarden.