Draghi stelt beleggers teleur
De Europese beurzen zijn direct na het begin van de persconferentie van ECB-president Mario Draghi donderdag fors gekelderd. Beleggers hadden gehoopt dat Draghi concrete maatregelen bekend zou maken om de rentelasten van de zuidelijke eurolanden te verlichten. De Italiaan neemt daar echter nog een paar weken de tijd voor, zo zei hij.
De enige toezegging die Draghi deed was dat hij mogelijk het opkoopprogramma van Spaanse en Italiaanse staatsobligaties hervat. Beleggers hadden erop gerekend dat Draghi meer concrete acties zou aankondigen, zoals de versoepeling van onderpandeisen voor banken of een nieuwe ronde goedkope leningen aan banken.
De Amsterdamse AEX-index daalde kort na het begin van de persconferentie van Draghi binnen enkele minuten met bijna twee procent. De hoofdindex van de beurzen in Frankfurt en Parijs daalde zelfs met ongeveer drie procent.
Financiële aandelen daalden het hardst. Het aandeel ING verloor op de Amsterdamse beurs 4,6 procent van zijn waarde. Op de beurs van Frankfurt zakte het aandeel Deutsche Bank 4,8 procent, en in Parijs stond het aandeel Crédit Agricole zelfs 7,5 procent lager. De Franse bank bezit veel Spaanse staatsobligaties.