Havenwerkers demonstreren
DEN HAAG - Bij de Tweede Kamer in Den Haag hebben zich woensdagochtend meer dan duizend actievoerende havenwerkers verzameld.
De demonstranten willen voorkomen dat het kabinet een internationaal verdrag opzegt dat werkloze havenwerkers in de sector voorrang geeft boven andere werkzoekenden. Onder de demonstranten bevinden zich onder anderen werknemers van veerbootmaatschappijen Stenaline en Norfolkline, containeroverslagbedrijf ECT en van de bulkoverslag EMO.
De fluitende actievoerders, veel in oranje werktenues, steken veel vuurwerk af. Voor de rest verloopt de demonstratie rustig. Vorig jaar besloot het kabinet dat werkloze havenarbeiders niet langer voorrang krijgen boven andere werkzoekenden bij het zoeken naar werk in de haven.
In het verleden werkten de vakbonden en de werkgevers in de haven met een pasjesregeling die dat mogelijk maakte. Enkele jaren geleden hebben de werkgevers hun medewerking daaraan beëindigd. Het kabinet voelt er niets voor om bevoorrechting door middel van de pasjesregeling op te leggen. Later in de ochtend debatteert de Tweede Kamer over het voorstel van het kabinet om het verdrag waarop de regeling is gebaseerd op te zeggen.