14 meter atelier in de tuin
Het weekend van kunstenaar Adrie Huisman (66) uit tuindorp Maasdijk (Westland) begint met een bezoekje aan de plaatselijke bakker. 'Ik doe ook de andere boodschappen want ik kook thuis. Als de kinderen komen, kook ik uitgebreider. We hebben drie kinderen die gestudeerd hebben en redelijk in de buurt wonen.' Adrie maakt het zichzelf niet makkelijk. 'We kiezen in het weekend juist voor ingewikkelde recepten met vlees of vegetarisch. Sommige kinderen zijn vegetarisch en wij gaan mee in de vegetarische flow. Noem het een omgekeerde opvoeding van de kinderen naar de ouders, omdat minder vlees eten beter voor de aarde is.' Adrie gaat ’s middags wandelen of aan de slag in zijn mobiele atelier in de tuin.

Kunstenaar Adrie Huisman werkt in de door Atelier Van Lieshout gemaakt A3 Mobile, een 14 meter lange groene caravan in de tuin naast zijn woning in Maasdijk (Gemeente Westland).
(beeld Dirk Hol)Hij kreeg bekendheid door zijn kunst met amaryllisbollen. 'Het atelier is 14 meter lang en gebouwd door de Rotterdamse kunstenaar Joep van Lieshout. Soms geef ik er creatieve workshops voor mensen uit mijn kerk. Ouderen nodigde ik uit om liturgieën in te kleuren. Sommigen hadden nog nooit gekleurd. Ze vertellen er hun (klein)kinderen nu nog over. We hebben ook eens het Wilhelmus versierd en naar de koning gestuurd. We schreven erbij dat we dit lied altijd zingen in onze kerk rond zijn verjaardag. We kregen een brief van hem terug.' ◀
de zaterdag van Adrie Huisman
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .