Offensief Merkel moest Oekraïnedeal redden
Europese christendemocraten zoals de Duitse bondskanselier Angela Merkel en voorzitter Jean-Claude Juncker van de Europese Commissie hebben samen met EU-president Donald Tusk eind oktober druk uitgeoefend op CDA-leider Sybrand Buma om het Oekraïneverdrag te redden.
Brussel-Den Haag
Juncker belde ook met andere CDA’ers. ‘Een algehele mobilisatie’, zegt een betrokkene over het offensief. Buma zwichtte niet. Een deel van de CDA-senatoren toonde zich wel gevoelig. Rutte wist van de lobby die was ingezet door de Europese christendemocraten en was daar blij mee.
Dit blijkt uit een reconstructie van de Volkskrant van de totstandkoming van misschien wel de moeilijkste politieke opgave voor de premier dit jaar: de Oekraïnedeal. Rutte was de afgelopen acht maanden tot het uiterste gedreven om de massale ‘nee-stem’ van 2,5 miljoen Nederlanders bij het Oekraïnereferendum wel te horen maar niet te honoreren. Net als de Europese christendemocraten probeerde hij het CDA ..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .