Kabinet verlengt steun voor examenkandidaten met vertraging
Studenten in het hoger onderwijs en mbo die als gevolg van de coronamaatregelen niet op tijd kunnen afstuderen, ontvangen tot augustus financiële steun voor de extra studiekosten die ze maken. Het kabinet maakt 135 miljoen euro vrij.
-
- Auke van Eijsden aangepast 22 januari 2021 19:50
Den Haag
Met name in het mbo lopen veel examenkandidaten tegen achterstanden aan. Waar lessen in het hoger onderwijs grotendeels online kunnen plaatsvinden, kampen mbo-studenten met geannuleerde stages en belemmeringen bij praktijkonderwijs. Wie daardoor niet op tijd kon afstuderen, kreeg van het kabinet tot eind januari een financiële tegemoetkoming. Die steun wordt nu verlengd tot augustus van dit jaar.
Door de tweede sluiting van scholen in het mbo, hbo en wo volgen studenten nagenoeg alle lessen thuis. In het hoger onderwijs heeft dat vooralsnog niet tot grote achterstanden geleid, zegt onderwijsminister Ingrid van Engelshoven zaterdag in een interview in deze krant.
Wel maakt de D66-bewindsvrouw zich zorgen over de mentale gesteldheid ..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .