Diaconaal vermogen inzetten bij noodhulp

Een drie jaar oud Somalisch meisje wordt door haar vader verzorgd in een ziekenhuis in een van de vluchtelingenkampen in Dadaab in Noordoost-Kenia. In het gebied zitten 400.000 ontheemden, deels afkomstig uit Somalië. |beeld EPA / Dai Kurokawa Opinie
Een drie jaar oud Somalisch meisje wordt door haar vader verzorgd in een ziekenhuis in een van de vluchtelingenkampen in Dadaab in Noordoost-Kenia. In het gebied zitten 400.000 ontheemden, deels afkomstig uit Somalië. |beeld EPA / Dai Kurokawa

Lydia Veerman-van Dijk, predikant van de protestantse gemeente in het Friese Wommels heeft een open brief geschreven, waarin ze bepleit 5 tot 10 procent van het diaconale vermogen van de PKN beschikbaar te stellen voor noodhulp in de Hoorn van Afrika. De brief wordt dinsdag overhandigd aan preses van de protestantse synode, ds. Peter Verhoef.

Een week geleden werd er in onze kerk gecollecteerd voor noodhulp aan de Hoorn van Afrika. Deze collecte zal ongetwijfeld in heel het land gehouden zijn. De kerkdienst viel in het midden van de zomervakantieperiode. Er waren weinig bezoekers. De opbrengst van de collecte zal dus niet hoog zijn geweest. De nood in Afrika is hoog. Dagelijks sterven er mensen van de honger. Het was dus geheel terecht dat de collecte van vorige week bestemd was voor noodhulp aan Afrika. Daarnaast mogen we hopen dat de leden van onze kerk een extra gift doen via giro 555. Het zijn giften van privé persone …
PDF Print Stuur door

Elke dag onze nieuwsbrief?