Schoolbestuur gaat kozijnen schilderen
Basisscholen worden eigenaar van hun schoolgebouwen. Sommige besturen zien het als een kans om eigen beleid te gaan voeren, andere zijn vooral bang voor het onbekende.
Het is niet de vraag of het gebeurt, alleen nog wanneer, zegt Wim Voorwinden van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs (VGS) in Ridderkerk. De portefeuillehouder huisvesting van de organisatie die de belangen behartigt van reformatorische en christelijke schoolbesturen noemt 1 januari 2014 een logische datum waarop basisscholen hun gebouwen in eigendom krijgen. Dit jaar lijkt me niet haalbaar, maar verder uitstel van de operatie acht ik evenmin waarschijnlijk.
Op dit moment is er sprake van een gedeeld eigenaarschap van de gebouwen: gemeenten gelden als economisch, schoolbesturen als juridisch eigenaar. Besturen dienen als een goed huisvader met hun eigendom om te gaan, het gebouw niet te verpanden en er ook geen hypotheek op..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .