Oud hout brengt leven in de Maas
Hee, daar ligt een dode boom in het water, met kluit en al. En verderop nog drie. De laatste lijkt vanuit de verte zelfs rechtop te staan, maar dat is verbeelding. Ook deze populier ligt overdwars, het is een enorme zijtak die omhoogsteekt uit het water.

Lithoijen
Wandelaars langs de Maas tussen Oijen en Lithoijen zullen zich misschien afvragen: wat doen die dode bomen in het water? Het antwoord: dat is nieuw beleid van Rijkswaterstaat om de biologische waterkwaliteit te verbeteren. Want dood hout hoort van nature thuis in de Nederlandse rivieren. Het is het leefgebied van diverse soorten insecten en vissen.
‘We hebben de afgelopen decennia van onze rivieren een soort snelwegen van water gemaakt’, vertelt Margriet Schoor, ecoloog bij Rijkswaterstaat. ‘Dat was goed voor de scheepvaart en een snelle afvoer van water, maar slecht voor het planten- en dierenleven. Als je in zo’n kale bak als vis een roofvis tegenkomt, dan heb je pech gehad. Je hebt geen sch..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .