OMT: eind januari nieuwe coronapiek door heropening scholen
De aangekondigde opening van het onderwijs veroorzaakt vermoedelijk een golf van besmettingen eind januari, begin februari, schrijft het Outbreak Management Team (OMT) in een advies aan het ministerie van Volksgezondheid.
- Hessel von Pieckartz / vk aangepast 06:14

Verplegend personeel bij een coronapatient op de IC-afdeling van het Maastricht UMC.
(beeld anp / Marcel van Hoorn)Den Haag
De komende week blijft het aantal ziekenhuisopnamen waarschijnlijk nog stabiel, maar de weken daarop zullen die weer stijgen. Het effect van de besmettingspiek op de ziekenhuisbezetting blijft volgens het OMT waarschijnlijk wel ‘beperkt’. Ze schatten dat het aantal coronapatiënten maximaal oploopt tot 620 op de intensive care en 2400 op reguliere afdelingen. Momenteel liggen er 464 patiënten met covid op Nederlandse ic’s. Het OMT verwacht dat het aantal besmettingen midden februari weer zal dalen, omdat dan het effect van de boostercampagne vermoedelijk zichtbaar wordt.
Maar, waarschuwt het OMT, die inschatting kan weleens te optimistisch zijn. Om een betere inschatting te maken kijkt het OMT naar de impact van omikron in la..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .