Meer aandacht voor menstruatie op school: ‘Het ongemak om erover te praten moet eraf’
Meisjes worden op steeds jongere leeftijd voor het eerst ongesteld. Daardoor wordt dit thema ook op de basisschool meer relevant. Op veel basisscholen wordt echter nog weinig gepraat over menstruatie, met menstruatieschaamte als gevolg. ‘Zowel meisjes als jongens moeten juist leren dat menstruatie iets normaals is wat er gewoon bij hoort.’
- Lucas Versteeg aangepast 7 juni 2021 20:30

Steeds vaker worden meisjes al in de basisschoolleeftijd ongesteld. Daarom is het belangrijk om het taboe te doorbreken, aldus Honorata van den Akker van het platform Menstruatiemeisjes.
(beeld anp / Piroschka van de Wouw)Amersfoort
Kinderen onder de twaalf moeten op school voorlichting krijgen over menstruatie, vindt ruim driekwart van de mensen. Dit blijkt uit een onderzoek van gezondheids- en hygiënebedrijf Essity onder ruim 1000 Nederlanders, dat eind mei verscheen. Een groot deel van de respondenten (77 procent) vindt dat menstruatie een standaard lesonderdeel moet zijn op basisscholen.
steeds jonger
‘Meisjes beginnen op steeds vroegere leeftijd te menstrueren’, vertelt Gertie Eikenaar van Essity. De exacte oorzaak hiervoor is niet bekend. ‘Gemiddeld worden meisjes op hun 12e of 13e voor het eerst ongesteld, maar er zijn ook meisjes van 9 of 10 die al ongesteld worden.’ Wanneer je zo ..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .