Hogeschool schaft bindend studieadvies af en wil ‘studenten de tijd gunnen om te wennen’
Zuyd Hogeschool in Limburg schaft vanaf volgend collegejaar als eerste hogere onderwijsinstelling het bindend studieadvies (BSA) definitief af. Daardoor hoeven eerstejaarsstudenten van de Limburgse hbo-instelling niet meer een minimum aantal studiepunten te halen om op de opleiding te mogen blijven.
- Nick de Jager / vk aangepast 08:22
Heerlen
Het advies is bedoeld als kwaliteitseis: wie bijvoorbeeld 56 van de 60 studiepunten van het eerste jaar bemachtigt, toont aan het potentieel te hebben om uiteindelijk te slagen. Maar volgens Zuyd Hogeschool bereikt het middel niet het doel. In de praktijk leidt het vaak tot het ‘rondpompen van studenten’, constateerde minister Van Engelshoven (Hoger Onderwijs) vorig jaar al: studenten gaan bij een andere instelling dezelfde studie volgen, en slagen bij die tweede kans vaak wel.
Zuyd Hogeschool, gevestigd in Heerlen, Maastricht en Sittard, vindt dat ‘erg jammer’: studenten die de zuidoostelijke uithoek van het land niet willen verlaten, worden door het BSA verplicht om hun heil noordelijker te zoeken. ‘..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .