Deskundigen: uitspraken De Jonge over GGD-datalek aantoonbaar onjuist
Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid, CDA) gaf dinsdagmiddag tijdens het vragenuurtje tekst en uitleg over het gigantische datalek via de test- en uitslagensystemen van de GGD’en. Deskundigen zijn verbijsterd over de uitleg van de minister over de beveiliging en controle. Sommige uitspraken zijn aantoonbaar onjuist.
- Huib Modderkolk en Laurens Verhagen / vk aangepast 05:19

Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (CDA) afgelopen dinsdag tijdens het vragenuur in de Tweede Kamer.
(beeld anp / Bart Maat)Den Haag
‘Sinds de start van de pandemie controleert de GGD uiteraard continu op het gebruik van de systemen.’
Minister De Jonge stelt diverse malen dat er ‘volcontinu’ en ‘volautomatisch’ wordt gecontroleerd op het gebruik van de GGD-systemen waaruit data zijn gestolen. De GGD zegt daarentegen dat er ‘steekproefsgewijze controles’ worden gehouden. Dat is fundamenteel verschillend. Jaap-Henk Hoepman, universitair hoofddocent privacy aan de Radboud Universiteit en Rijksuniversiteit Groningen: ‘Er wordt kennelijk niet bijgehouden wie welke gegevens opvraagt. Dat is voor een systeem met zulke gevoelige gegevens echt waanzin.’
Hoepman: ‘Dat is bizar. Waarom wordt een bsn-nummer überhaupt opgeslagen? Net zoals het heel vreemd is dat gegevens bew..
PREMIUM
Dit is een premium artikel
Verder lezen?
Neem een abonnement met korting
Bespaar tot wel €293
Kies voor papier of digitaal
Langere looptijd = meer voordeel
Probeer een maand gratis
Eerste maand gratis, daarna €17,50
Digitale krant + toegang nd.nl
Maandelijks opzegbaar
Heeft u al een account? Log in a>