Elkaar begrijpen zonder oordeel

De voorgangers Timothy Egwalu (boven) en Tanno Verboom zagen elkaar afgelopen week voor het eerst. Verboom: ‘Nederland moet zo overweldigend voor jullie zijn, en toch proef ik bij jullie maar één doel: God prijzen en Hem dienen. Dat heeft onze gemeente geïnspireerd.’ Egwalu onderkent dat ze elkaar als kerken soms ook moeten waarschuwen voor gevaren: ‘Maar dan wel met heel veel liefde.’ Geloof
De voorgangers Timothy Egwalu (boven) en Tanno Verboom zagen elkaar afgelopen week voor het eerst. Verboom: ‘Nederland moet zo overweldigend voor jullie zijn, en toch proef ik bij jullie maar één doel: God prijzen en Hem dienen. Dat heeft onze gemeente geïnspireerd.’ Egwalu onderkent dat ze elkaar als kerken soms ook moeten waarschuwen voor gevaren: ‘Maar dan wel met heel veel liefde.’ | beeld Jeroen Jumelet
Bekijk dit artikel in de Digitale Editie

Protestantse wijkgemeente De Oostpoort in Gouda en een pinkstergemeente in Uganda trekken enkele jaren lang met elkaar op. Ze leren van elkaar, bidden voor elkaar en als het moet, waarschuwen ze elkaar. Deze week zagen de dominees Tanno Verboom en Timothy Egwalu elkaar voor het eerst.

Zeist

Zondag was een spannende dag voor de Ugandese predikant Timothy Egwalu (56) en zijn vertaler Samuel Emenyu (39). Samen met dominee Tanno Verboom leidden ze de dienst in de hervormde wijkgemeente De Oostpoort in Gouda, onderdeel van de Protestantse Kerk. Verboom had de Ugandezen verzocht op de tijd te letten, alleen al omdat in het gebouw dubbele diensten zijn. Voor de preek en het gebed waren zo’n veertig minuten beschikbaar. Veertig minuten! Nog steeds tekent de verbazing zich op de gezichten van de Ugandezen. Emenyu roept uit: ‘We hebben God om hulp gevraagd! Alleen het bid …
Dit is 6% van het artikel.
Paywall
PDF Print Stuur door

Wil je elke dag onze nieuwsbrief met gratis artikel?