Ondernemen over de grens?

Economie
Pas op! Duitse gemeenten maken het Nederlandse bedrijven zo prettig, dat een flink aantal van hen zich wel eens aan de andere kant van de grens kan vestigen. ,,Van onze leden krijgen we deze signalen'', zegt voorzitter Paul te Riele van de werkgeversvereniging VNO-NCW Midden.
In Duitsland liggen prachtige en naar Nederlandse maatstaven spotgoedkope terreinen, aldus Te Riele. ,,De gemeente Steinfurt is zelfs een wervingsactie begonnen onder Nederlandse ondernemers. Zij bieden onze leden kavels aan voor 12,50 per vierkante meter. Het is een prima ontsloten gebied met een goed opgeleide beroepsbevolking en voorzieningen als beroepsonderwijs in de buurt.'' Te Riele wil met zijn verhaal de Nederlandse politici en bestuurders wakker schudden. De trek naar lagelonenlanden is allang niet meer het enige risico voor het behoud van de Nederlandse maakindustrie, stelt hij …
PDF Print Stuur door

Elke dag onze nieuwsbrief?