Huismerk inzet van nieuwe prijzenslag
DEN HAAG - Eind vorige week kondigde AH met veel tamtam aan zijn huismerken flink in prijs te verlagen. In al het campagnegeweld bleef een ander onderdeel van de uitgekiende strategie van het concern onderbelicht.
Albert Heijn introduceert een nieuwe, luxe reeks van huismerk-artikelen. Onder de noemer AH Excellent komen luxe huismerken in de schappen, die net zo duur, en soms zelfs iets duurder zijn dan de bekende A-merken.
De kwaliteitsuitstraling van de Excellent-reeks moet mensen met hogere inkomens verleiden tot aankoop. De extra winsten die deze luxe huismerken genereren, gebruikt AH om de prijzen van zijn andere huismerken te verlagen.
,,Daarmee neemt de prijsoorlog een nieuwe wending,'' signaleert Koen de Jong, deskundige op het gebied van huismerken bij adviesbureau IPLC. ,,In de eerste ronde van de prijzenslag draaide alles om de A-merken. Elke super wilde zich profileren met de goedkoopste fles Pepsi. Nu volgt de tweede ronde en word..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .