Een kasteelwoning als ideaal rijtjeshuis
Afgaande op het zoekgedrag op Funda zouden mensen het liefst in een kasteel wonen. Twee architecten ontwierpen het ideale huis dat veel mensen wél kunnen betalen.

Amsterdam
Kun je van een rijtjeshuis een kasteelwoning maken? De meest bekeken huizen op Funda zijn landhuizen en kastelen, maar de digitale zoektocht naar een koopwoning draait in Nederland doorgaans uit op een rijtjeshuis. Dat blijkt uit een analyse van de ruim 36 miljoen bezoeken per maand aan de huizensite.
Funda gaf twee architecten de opdracht een nieuw type rijtjeshuis te ontwerpen. Schets op basis van de miljoenen zoekacties op de makelaarssite een droomhuis dat past binnen het aantal kubieke meters van het gemiddelde huis, het Nederlandse rijtjeshuis.
Architecten Jeroen Atteveld en Dingeman Deijs wonnen de prijsvraag. De ‘big data’ van Funda vertelden hun dat Nederlanders in hun zoektocht naar e..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .