Lettergrepen 613: Een jurist in Indië

|beeld Hans Werkman Columns
|beeld Hans Werkman

Toen ik negen jaar was, kwam er in ons dorp, in onze kerk, een soldaat terug uit Indië. Op die dag liep ik langs het huis, ik vertraagde mijn pas en keek door het raam.

Daar zat de hele familie, en in de kring zag ik een grauwgroen uniform. Op dat moment zette de dominee zijn fiets tegen het huis. Zondagsmorgens zat het uniform in de kerk en de dominee dankte voor de behouden terugkeer van de soldaat en voor de moed die hij getoond had ter handhaving van wet en recht in ons Indië. Ik heb de woorden natuurlijk niet letterlijk onthouden, maar zoiets zal het geweest zijn. De hoogstwaarschijnlijkheid dat de soldaat op zijn bootreis naar het koude Holland ingescheept was met traumatische ervaringen, daar stond niemand bij stil. Nog altijd worden er fotoalb …
PDF Print Stuur door

Elke dag onze nieuwsbrief?