Christina is vrijwilliger in de daklozenopvang: ‘Overal mag je aan God teruggeven van wat hij aan jou geeft’

‘Toen ik net begon bij het inloophuis voor dak- en thuislozen van Tot Heil des Volks in Amsterdam nam ik het werk vaak mee naar huis. Als het bijvoorbeeld ‘s nachts keihard regende, dacht ik aan bezoekers die buiten sliepen. Of aan schrijnende situaties, zoals iemand die zo verslaafd is, dat het aan iemands lichaam af te zien is.
Nu kan ik dat beter loslaten. Ik bid ervoor en dan is het goed. Als ik weer thuis op Urk ben, weet ik dat God nog steeds in Amsterdam is en Hij voor deze mensen kan zorgen. Dat geeft mij rust.
Ik ben in mei 2020 begonnen als vrijwilliger. Ik zat toen in mijn laatste jaar van de pabo en corona was net uitgebroken. Ik was bij een kerstviering van Tot Heil des Volks en daar vroeg iemand mij een keer mee te draaien. D..