Hoezo een loempia met pindasaus? De vernieuwde Chinees is hip en authentiek

In een klein dorp zaten er twee – vaak op straathoeken – en een beetje stad telde er in de vorige eeuw met gemak tien. De rode lampjes, de vazen, het aquarium en de tingeltangelmuziek; u kent dat wel. In de afgelopen honderd jaar is aan dat interieur amper iets veranderd, aan de kost evenmin.
Na de piek van een slordige 2250 Chinese restaurants in ons land, werd eind jaren 90 de daling ingezet. Inmiddels is zo’n beetje de helft van de restaurants gesloten. Ze kunnen niet meer, ze willen niet meer.
Dit lijkt misschien een somber en weemoedig verhaal te worden, maar dat is het allerminst. Aan tafel 26 van restaurant ChouChou in Scheveningen is het vanavond namelijk goed toeven. In een eclectisch decor van kleurrijke lampen en botanische pr..

