Kees hoort de hele dag psalmen in zijn hoofd: ‘Moet ik dan altijd met geloof bezig zijn?’

Rondom een hofje in Apeldoorn zijn - drie hoog - kleine appartementen gebouwd. Kees van Baardewijk (88) woont met zijn vrouw ergens op de begane grond. ‘Het zijn hier allemaal bejaarden. Maar gek hè, wij hebben helemaal niet het gevoel dat wij daarbij horen.’
Zelf loopt hij met een rollator en fietsen gaat niet meer. Maar dat is niet de hoofdreden voor dit gesprek. Van Baardewijk heeft last van muzikale hallucinaties. Er galmen psalmen en geestelijke liederen door zijn hoofd, de ganse dag.
‘Het is soms om wanhopig van te worden. Al wel twintig jaar heb ik last van visuele hallucinaties. Die zijn ook niet leuk, maar ze duren kort. Je ziet iets heel werkelijk wat er niet is. De eerste keer was midden in de nacht: ik werd half wakker en er ..




