Paus Franciscus wil in Rome sterven: ‘Ik keer niet terug naar Argentinië’
Paus Franciscus wil als paus of emeritus-paus in Rome sterven. Dat zegt hij in een interview met een Argentijnse journalist dat in februari 2019 gehouden is, maar dat nu pas is gepubliceerd. Daarmee sluit hij uit dat hij na een mogelijk aftreden terugkeert naar zijn geboorteland Argentinië.
Buenos Aires
Het interview met de journalist en arts Nelson Castro maakt deel uit van een boek dat op maandag 1 maart in Argentinië verscheen en dat over de gezondheid van verschillende pausen gaat. Hij zegt ‘in het geheel niet bang’ te zijn voor de dood.
Tijdens het interview sprak de paus ook over de tijd waarin hij aan het hoofd stond van de Argentijnse jezuïeten. Hoewel hij nooit een psychoanalyse volgde, had hij in die tijd wel regelmatig consult bij een psychiater. Tijdens de argentijnse dictatuur moest hij ‘mensen clandestien het land uitsmokkelen om hun leven te redden’. De vrouwelijke psychiater, die hij zes maanden lang elke week bezocht, heeft hem daarbij ‘geholpen met mijn eigen angsten om te gaan’. Elke priester moet ‘de mense..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .