Paus Franciscus: ‘zij die dood van Benedictus XVI willen uitbuiten hebben geen moraal’

Rome
‘Ik geloof dat mensen het overlijden van Benedictus XVI hebben willen uitbuiten om hun eigen agenda door te drijven’, zei Franciscus. Hij noemde geen concrete namen, maar in de dagen na het overlijden van de voormalige paus verschenen met name in Italië boeken en interviews waarin Franciscus de nodige kritiek over zich heen kreeg.
Deze werden onder meer geschreven door aartsbisschop Georg Gänswein, de voormalige privé-secretaris van Benedictus XVI en door de Duitse kardinaal Gerhard Müller, het voormalige hoofd van het Vaticaanse departement voor de Geloofsleer.
Ze hebben de dood van ‘een diep vrome persoon uitgebuit’, zei Franciscus erover. ‘Ze hebben geen moraal, het zijn mensen van een partij, niet van de kerk.’