Bisschoppen verwachten ‘bemoedigende boodschap’ van de paus. ‘Je kunt de cijfers niet mooier maken dan ze zijn’

‘Het ad-limina laat zien dat de Nederlandse kerk is verbonden met de wereldkerk’, legt bisschop van den Hende uit. Hij is voorzitter van de Nederlandse bisschoppenconferentie.
Tijdens de ontmoetingen met de paus en de dicasteries (Vaticaanse ministeries) zullen de ad-liminarapporten, zowel het nationale als de afzonderlijke rapporten per bisdom, als vertrekpunt voor de gesprekken dienen. Het nationale rapport, het enige openbare, toont ‘de kwetsbaarheid van de kerk in Nederland’, zegt Van den Hende.
Toch zijn de bisschoppen volgens hem ‘niet somber’, maar blijven ze zich ‘met vertrouwen’ aan hun taken wijden. ‘Je kunt de cijfers niet mooier maken dan ze zijn’, zegt hij. ‘We zitten niet bij de pakken neer, want zolang de kernactiviteiten ..