'Alpha' nog steeds in de lift
AMERSFOORT - De belangstelling voor de Alpha-cursus is het afgelopen jaar opnieuw gegroeid met bijna 1200 deelnemers, zegt Jan Bakker van Alpha Nederland. Ruim zeventienduizend mensen volgden de introductiecursus voor het christelijk geloof.
De Alpha-cursus werd in 1997 voor het eerst in Nederland gehouden en vindt zijn oorsprong in de anglicaanse gemeente in Londen waar Nicky Gumbel, bedenker van de cursus, voorganger is. De cursus bestaat uit tien avonden, waarop de cursisten eerst gezamenlijk maaltijd houden en daarna de stof behandelen, en een weekeinde.
Gezien het aantal cursisten in 2004 houdt de groeiende belangstelling voor de cursus aan, analyseert Bakker. Zo lieten vorig najaar ruim 1400 mensen zich trainen om de cursus in de eigen woonplaats te kunnen leiden. Onder de 17.352 deelnemers zijn 4528 jongeren die via Youth Alpha onderwijs in de kernbeginselen van het christelijk geloof kregen. Voor het vaststellen van het aantal deelnemers baseert Alpha Nederland zic..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .