In het hervormde kerkje van Schettens kunnen gasten overnachten: ‘Ik heb hier God ontmoet, hoor ik mensen vaak zeggen’
Een dorp van niks, zou je zeggen. Maar Schettens in Friesland herbergt de grootste hotelkamer van Nederland. In een kerk. ‘Hier zijn jubilea gevierd, huwelijksaanzoeken gedaan, hier zijn tranen gevloeid.’

Gezicht op de hervormde kerk in Schettens: de enige kerk in Nederland die voor de eredienst in gebruik is én waar je kunt slapen.
(beeld Sjaak Verboom)De Elfstedentocht komt erlangs – als hij ooit gereden wordt. En de Kameleon van de broertjes Klinkhamer zou hier zomaar kunnen aanleggen, aan de Wytmarsumer Feart in Schettens. De brug over de vaart heeft een flinke knik, waardoor vrachtverkeer wordt afgeraden om de hobbel te nemen. Naast de brug ligt de hervormde kerk uit 1865 – gelukkig goed te zien, nu de mist is opgetrokken. Tot ver in de middag zat alles potdicht, maar uiteindelijk trok de hemel open en ontvouwde zich een landschap met – zover het oog reikt – weilanden, boerderijen en kerktorens.
Schettens ligt tussen Bolsward en de Afsluitdijk en bestaat uit een doorgaande weg en een zijstraat. Tweehonderdvijftig inwoners, een bedrijvenparkje, een oude school, waar nu een atel..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .