Russisch-Orthodoxe kerk ziet af van de bouw van een ‘Orthodox Vaticaan’
De plannen voor een ‘Orthodox Vaticaan’ in de buurt van Moskou, waar de bisschop van Rome nog een puntje aan zou kunnen zuigen, waren ver gevorderd. Maar het project is afgeblazen. Niemand weet echter of het om financiële redenen is, of dat de interne verdeeldheid in de orthodoxe wereld een stok in de wielen stak.

De Russisch-Orthodoxe patriarch Kiril en president Putin ontmoeten elkaar in Sergiev Posad.
(beeld afp / Mikhail Klimentyev )Moskou
Met een budget van 1,5 miljard euro was het project van de Russisch-Orthodoxe patriarch Kiril prestigieuzer dan men zich überhaupt kan voorstellen. In de plaats Sergiev Posad, op zeventig kilometer van Moskou, zou een gigantisch complex verschijnen dat in de volksmond al ‘het Orthodoxe Vaticaan’ werd genoemd. Anderen spraken van een Orthodox Jeruzalem of Mekka, dat pelgrims uit de hele wereld moest gaan trekken. Sergiev Posad geldt met haar 100.000 inwoners als het hart van het Russisch-Orthodoxe monastieke leven vanwege haar 14e eeuwse klooster van de Heilige Drieëenheid.
Nu staat Kiril sowieso wel bekend om zijn bouwmotivatie. In 2011 begon hij met een project om alleen al in Moskou tweehonderd nieuwe kerken te bouwen. Meer dan ee..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .