Rooms-Katholieken, protestanten en doopsgezinden werken samen aan deelwinkel in Makkum
Na de verkoop van het kerkgebouw koos de rooms-katholieke parochie in Makkum voor een andere manier van zichtbaar zijn in het dorp. Ze zette vol in op diaconale presentie. ‘Een kerk die niet dient, dient tot niets.’
- Henk-Jan Gosseling aangepast 08:21

De deelwinkel is een huiskamer voor het dorp, waar spullen en talenten worden gedeeld, maar ook inspiratie en gezelligheid.
(beeld Sjaak Verboom)Nog maar drie maanden geleden zaten de terrassen in Makkum bomvol met toeristen. Deze woensdagmiddag herinnert niets daaraan: geen mens op straat, het waait en het regent. Grillroom Sultan en het Chinees restaurant wachten op beter weer en betere tijden. Boven de dijk uit steken de masten van pleziervaartuigen en verderop is het enorme dok van botenfabriek Feadship zichtbaar. Feadship is niet zomaar een botenbouwer – hier worden exclusieve jachten gemaakt voor de rijken der aarde. Ze mogen onder meer Donald Trump tot hun klantenkring rekenen.
De deelwinkel is een initiatief van de kerken in Makkum: protestants, rooms-katholiek en doopsgezind. - beeld Sjaak Verboom
Schuin achter Hotel It Posthús ligt de diaconale deelwinkel van de Makkumer ..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .