Boog in Klaagmuur gebouwd in tijd van Jezus
Een boog die nu onderdeel uitmaakt van de westelijke Klaagmuur is vermoedelijk ergens tussen 20 voor en 20 na het begin van de jaartelling gebouwd.
- René Fransen aangepast 08:31
Jeruzalem
De boog droeg een weg vanaf de Tempelberg naar huizen op de westelijke heuvels. De bouwperiode is vastgesteld op basis van koolstofdateringen en archeologische monsters.
Archeologen waren het tot nu toe niet eens over de ouderdom van de zogeheten boog van Wilson. Schattingen lopen uiteen van de achtste eeuw voor Christus tot de zesde eeuw na Christus. Het gebruik van koolstofdateringen in deze periode levert vaak onduidelijke resultaten op. Daarom besloot een team van archeologen het anders aan te pakken. Zij verzamelden 33 monsters uit het bouwwerk voor koolstofdatering (zoals zaden en stukken hout) en voegden daar de resultaten bij van archeologische dateringen, op basis van bouwlagen en bijvoorbeeld munten die er zijn gevonden.
De..
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en lees dit artikel gratis
Bij het aanmelden gaat u akkoord met onze privacyverklaring en de algemene voorwaarden .