De pijn van de farao

Recensie
Een niet onsympathieke farao, een Mozes met ‘schizofrene trekjes’, en God als een kleine jongen – kan zo’n film iets zijn? Toch zit Exodus: Gods and Kings wellicht dichter bij het bijbelse uittochtverhaal dan veel kinderbijbels.
Dick Schinkelshoek
zaterdag 28 januari 2023 om 03:21
Afbeelding
beeld exodusfilm.nl

Exodus: Gods and Kings van regisseur Ridley Scott is een film die zich niet overal even letterlijk houdt aan het bijbelboek Exodus (dat hoeft ook niet), maar het verhaal over de uittocht uit Egypte is onmiskenbaar hetzelfde. Dat geldt niet alleen voor de verhaallijn, ook uit allerlei kleine details blijkt dat Ridley Scott Exodus goed gelezen heeft. Met zijn beklemmende impact zit de film een stuk dichter bij het bijbelboek dan de gemiddelde kinderbijbel-met-plaatjes. Dat geldt niet alleen voor de indrukwekkende ‘doortocht door de Rode Zee’, maar nog veel sterker voor de tien plagen. Die zijn schokkend en soms zelfs misselijkmakend in beeld gebracht. De verhaallijn ontvouwt zich in de film op twee niveaus. Allereerst is daar..

Mail de redactie
Mail de redactie
Heeft u een tip over dit onderwerp, ziet u een spelfout of feitelijke onjuistheid? We stellen het zeer op prijs als u ons daarover een bericht stuurt.
Afbeelding

'Meldoria' is een nieuwe emotie van GPT-4. 'Dit is beter werk dan een mens zou kunnen leveren'

Het nieuwere GPT-4 zorgt voor zowel kansen als gevaren, en de reacties lopen uiteen. Zo is de chatbot tegenwoordig zelfs in staat om een nieuwe emotie te creëren. ‘Dat is ongelofelijk.'

Afbeelding

Door het graven in de familiegeschiedenis, wordt ook veel duidelijk over de geschiedenis in het algemeen

In Verborgen Verleden gaan bekende Nederlanders op zoek naar hun familiegeschiedenis. Wie waren hun voorouders, wat deden ze? Vanavond gaat cabaretier, ondernemer en televisiemaker Joep van Deudekom op onderzoek uit.

Afbeelding

Uitvoerige geschiedenisles wordt met een Tom Waes-sausje toegankelijk gemaakt

Tom Waes is weer terug met een reisprogramma: een reis door de geschiedenis van Vlaanderen. Met Het Verhaal van Vlaanderen wil hij van abstracte geschiedenis iets meeslepends maken.

Afbeelding

Ernstig pestfilmpje raakt gevoelige snaar in Duitsland: 'Dit zijn gewoon sadisten'

Het is een video die weinigen koud zal laten. Een groepje meisjes omsingelt een ander meisje dat angstig om zich heen kijkt. Ook is te zien dat de pesters zich pas terugtrekken als een volwassene hen aanspreekt

Afbeelding

Bijna-doodervaring van Tim Hofman: 'Een automobilist reed twintig jaar geleden dwars door me heen'

Wat trekt de aandacht op sociale media? Vandaag: presentator Tim Hofman blikt terug op een ernstig ongeluk dat hem bijna zijn leven kostte.

Afbeelding

Op een dag ging het mis

Juliette kende haar opa Wim Aloserij als een opgewekte, praatgrage man die altijd grapjes maakte. Over de gruwelen die hij in de Tweede Wereldoorlog had meegemaakt, praatte hij niet. Na zijn overlijden reist Juliette naar de plekken van herinnering van haar opa.