Op zondag 6 mei 2007 gingen de Fransen naar de stembus om een nieuwe president te kiezen. De race ging tussen de centrumrechtse Nicolas Sarkozy en de socialistische kandidate Ségolène Royal. Nicolas Sarkozy kreeg 53 procent van de stemmen. Op 10 en 17 juni 2007 waren de parlementsverkiezingen. In dit dossier zijn
Kort na zijn verkiezingsoverwinning in mei oogstte de Franse president Nicolas Sarkozy kritiek door een paar dagen uit te blazen op een enorm jacht. Nu is het opnieuw raak. Terwijl de meeste ministers de geneugten van het Franse platteland proeven, is Sarkozy naar de Verenigde Staten vertrokken.
PARIJS - De Franse president Nicolas Sarkozy heeft gisteren zijn nieuwe regering omgegooid. De stap werd ingegeven door het ontslag van Alain Jupp die zondag bij de parlementsverkiezingen zijn zetel verloor en moest opstappen.
PARIJS - De Franse kiezers hebben de centrumrechtse coalitie van president Nicolas Sarkozy bij de parlementsverkiezingen een ruim mandaat gegeven om de economie te hervormen, maar de overwinning is kleiner uitgevallen dan vooraf werd verwacht.
De belangrijkste vraag die de komende Franse parlements-verkiezingen beheerst, is niet &243;f de UMP zal winnen, maar hoe groot de overwinning zal zijn van de partij van president Nicolas Sarkozy. Althans, dat valt te concluderen uit de laatste peilingen.