BUENOS AIRES - De operatieve verwijdering van de schildklier van de Argentijnse president Cristina Fernandez is woensdag succesvol verlopen. Vorige maand werd bij haar schildklierkanker vastgesteld.
Toen bekend werd dat de operatie zonder complicaties was verlopen en Fernandez (58) bij kennis was, barstten aanhangers die voor het ziekenhuis waren samengekomen uit in gejuich en geklap. Ze droegen spandoeken bij zich met ‘Houd je sterk Cristina’ en foto’s met Fernandez en haar in 2010 overleden man en oud-president Nestor Kirchner. Fernandez hoeft geen chemotherapie te ondergaan omdat uit onderzoeken is gebleken dat de kanker zeer waarschijnlijk niet is uitgezaaid.
Vicepresident Amado Boudou kreeg vlak voor de operatie de leiding over het land en zal die de komende twintig dagen houden, de tijd dat Fernandez met ziekteverlof is. Verwacht wordt dat Boudou nauw zal samenwerken met de andere leden van het kabinet van Fernandez terwijl zij herstelt in het zuiden van Argentinië. Januari en februari zijn de zomermaanden in Argentinië, dus haar operatie kwam op een relatief rustig moment.
Fernandez is de volgende in een rij van Latijns-Amerikaanse leiders die is gediagnosticeerd met kanker. De president van Paraguay Fernando Lugo, de president van Venezuela Hugo Chavez en de president van Brazilië Dilma Rousseff ondergingen onlangs ook behandelingen.
Reacties (0)