Sluiten

Nederlands Dagblad

Leger Roemenië bezorgt voedsel . |beeld Novum

Leger Roemenië bezorgt voedsel

BOEKAREST - Militaire vliegtuigen hebben maandag tonnen voedsel naar ingesneeuwde dorpen en steden in het oosten van Roemenië gevlogen. Sommige mensen moesten door vier meter hoge sneeuw graven om hun huizen uit te komen. Daarnaast heeft het Roemeense ministerie van defensie achtduizend militairen ingezet om wegen sneeuwvrij te maken en ingesneeuwde mensen uit hun benarde positie te bevrijden.

Het oosten van Europa wordt al sinds eind januari geteisterd door zwaar winterweer. Honderden mensen, veelal daklozen, zijn aan de barre vrieskou bezweken. Tienduizenden mensen zijn van de buitenwereld afgesloten omdat veel wegen onbegaanbaar zijn geworden.

De Roemeense autoriteiten hebben maandag een waarschuwing voor het oosten van het land afgegeven, waar zo’n zesduizend mensen al dagenlang zijn ingesneeuwd. Verscheidene grote wegen zijn onbegaanbaar, driehonderd treinen rijden niet en meer dan duizend scholen hebben de deuren gesloten.

Het vliegveld in de zuidelijke stad Craiova werd gesloten nadat een vliegtuig met 48 passagiers aan boord tijdens het opstijgen de startbaan was afgegleden. Het vliegtuig eindigde in een sneeuwberg en de propellers braken af. Een vrouwelijke passagier brak haar been toen ze uit het vliegtuig sprong.

Een sleepboot op de rivier de Donau, een van de belangrijkste waterwegen in Europa, was maandag bezig het ijs tussen de havens in Sulina en Tulcea open te breken. Daarnaast heeft het vaartuig voedsel aan boord voor afgelegen gemeenschappen in de Donaudelta.

In Servië zijn tienduizenden mensen nog steeds van de buitenwereld afgesloten. De meeste bedrijven en scholen zijn voor de tweede week op rij gesloten om energie te besparen. Een lawine kostte zondag in het westen van Servië aan een man het leven.

Ook Montenegro is nog steeds in de greep van het winterweer. Helikopters hebben daar vijftig mensen gered die de afgelopen drie dagen in een trein hebben doorgebracht. De trein was door een lawine vast komen te zitten.

In de Bosnische hoofdstad Sarajevo is het dak van het Grbavica-stadion bezweken onder de sneeuw. Zondag stortte het dak van een ander stadion in Sarejevo in.

  • 13-02-2012 - 17.00
  • 13-02-2012 - 17.00

waardeer:

  • Waardeer dit artikel met 1 ster
  • Waardeer dit artikel met 2 sterren
  • Waardeer dit artikel met 3 sterren
  • Waardeer dit artikel met 4 sterren
  • Waardeer dit artikel met 5 sterren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen.

Reacties (0)