Kerk
Christenen Pakistan na kerkgang gedood
Geplaatst: 30 juli 2010 22:00, laatste wijziging: 31 juli 2010 08:08
van onze redactie kerk
SUKKUR - In de Pakistaanse stad Sukkur zijn op 15 juli vijf christenen doodgeschoten door gemaskerde mannen. Een onafhankelijke bron bij de regering heeft hun dood nu bevestigd en meldde dat lokale media onder druk van moslims niet over de moord hebben bericht.
Dat meldde de nieuwsdienst Compass Direct deze week. De aanval vond plaats toen de christenen de kerk uit kwamen. Tien gemaskerde mannen openden het vuur en doodden voorganger Aaron John en vier leden van de Volle Evangelie Kerk. De zoon van de voorganger en vijf andere christenen raakten gewond.
Twee maanden daarvoor ontvingen leiders van de kerk een dreigbrief van de islamitische groepering Sip-e-Sahaba, waarin de christenen werden gewaarschuwd het gebied te verlaten. De kerkleiders stelden de politie op de hoogte van de bedreiging, maar die nam hun melding niet serieus en weigerde een officieel formulier over de bedreiging in te vullen.
Onder druk
De kerk is de afgelopen twee jaar herhaaldelijk bedreigd door studenten van een islamitische school in de buurt, die banden heeft met Sip-e-Sahaba. Verschillende bronnen hebben Compass Direct verteld dat de gemaskerde mannen op de studenten leken en dat hun aanval de indruk wekte dat het om getrainde extremisten gaat.
Christenen staan de laatste tijd zwaar onder druk in Pakistan. Maandag 19 juli werden in de stad Faisalabad ook twee christenen vermoord. De 32-jarige voorganger Rashid Emmanuel en zijn 30-jarige broer Sajid werden op de stoep van het gerechtshof in de Pakistaanse stad door extremisten om het leven gebracht.
Reageren
Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.





RSS