Kerk
Nieuwe beroepsgroep voor voorgangers
Geplaatst: 05 februari 2010 09:10, laatste wijziging: 05 februari 2010 10:39
van onze redactie kerk
MEPPEL - Voor onafhankelijke evangelische voorgangers, zendelingen en evangelisten is een beroepsorganisatie opgezet: Connecting Christian Leaders.
Initiatiefnemer Hans Blaauw, voorganger van de New Life Church in Zwolle, wil hiermee een netwerk van 'geestelijk leiders' vormen die elkaar steunen. ,,Er is een organisatie als de Nederlandse Predikantenbond, maar die richt zich vooral op predikanten van de Protestantse Kerk in Nederland. Voor evangelische voorgangers is er eigenlijk niet iets dergelijks'', aldus Blaauw. Inmiddels druppelen de aanmeldingen binnen.
Connecting Christian Leaders wil voorgangers ondersteunen met tips, richtlijnen voor hun werkzaamheden, een persoonlijke coach, nieuwsbrieven en trainingen. Begin april staat een leiderschapsdag gepland waar onder meer de ondernemer van het jaar 2005, een christen, spreekt. ,,Niet om in de kerk het managementdenken in te voeren, maar voorgangers kunnen er wel hun voordeel mee doen'', denkt Blaauw.
Ook hoopt de initiatiefnemer eenheid onder christelijke leiders te bevorderen. ,,We zijn niet elkaars concurrenten; we werken samen voor hetzelfde doel.''
Vangnet
Blaauw richt zich niet direct op voorgangers uit kerkgenootschappen als de Verenigde Pinkster- en Evangeliegemeenten (VPE) en de Unie van Baptistengemeenten. ,,Zij hebben hun eigen vangnet. Maar voor onafhankelijke gemeenten en voorgangers is het niet altijd mogelijk daarbij aan te sluiten doordat de kosten vrij hoog zijn. Wij vragen een klein bedrag per jaar omdat we toegankelijk willen zijn voor iedereen.''
Op de website www.c-c-l.nl staat dat lidmaatschap dertig euro per jaar kost. De doelgroep acht Blaauw groot genoeg. ,,Er zijn nog talloze gemeenten en voorgangers die er alleen voor staan.''
Evangelische Alliantie
Directeur Arnold van Heusden van de Evangelische Alliantie hoopt dat het initiatief van Blaauw niet alleen bij ,,facilitaire samenwerking'' blijft. Hij hoopt dat het onderling contact de voorgangers zal bevallen en dan ook ,,inhoudelijk meer 'body' krijgt'' en tot meer eenheid leidt.
Dat zou aansluiten bij een tendens in de evangelische wereld, zegt Van Heusden. Gemeenten raken gevestigd; de afgelopen jaren zijn door fusies enkele nieuwe kerkgenootschappen ontstaan, zoals de Verenigde Pinkster- en Evangeliegemeenten (VPE) en de Alliantie van Baptisten- en CAMA-Gemeenten (ABC). En steeds meer zelfstandige gemeenten sluiten zich bij een van die verbanden aan.
Goed initiatief
Voorzitter Peter Sleebos van de VPE vindt de nieuwe organisatie een ,,goed initiatief'', dat hopelijk zal bijdragen aan ,,betrouwbaarheid en balans'' bij leiders van zelfstandige evangelische gemeenten. De VPE heeft de aangesloten voorgangers en gemeenten veel meer te bieden, zegt hij. ,,Hoog in het vaandel staat dat we aanspreekbaar willen zijn en rekenschap af willen leggen aan God, maar ook aan elkaar.''
Van Heusden noemt het ,,opmerkelijk'' dat losse evangelische gemeenten nu onderling verband zoeken, terwijl gevestigde kerkgenootschappen juist steeds meer verantwoordelijkheden op plaatselijk niveau willen leggen, met alleen waar nodig betrokkenheid van landelijke en regionale organen.
Reageren
Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.





RSS