« Terug naar voorpagina

Nederlands Dagblad, christelijk betrokken

Consument


Nederland recyclet telefoons

Geplaatst: 03 februari 2010 12:30, laatste wijziging: 03 februari 2010 14:07

door Rosanne de Boer

Bij veel T-Mobile winkels kun je je oude telefoon in een zuil deponeren. |foto GPD/Stephanie Versteeg

Diverse partijen uit de telecombranche bundelen momenteel hun krachten. Ze hopen tijdens de Nationale Retourweken die duren tot 15 februari zoveel mogelijk gebruikte mobiele telefoons in te zamelen voor hergebruik of recycling.


De opbrengst gaat naar goede doelen. Bij sommige bedrijven zoals zonzoo kunnen consumenten er online voor kiezen de opbrengst tot 200 euro zelf te houden.

,,Tussen de 30 en 40 miljoen mobiele telefoons liggen in ons land ongebruikt in de la,,, aldus zonzoo-directeur Marcel Stiphout. ,,De toestellen gaan gemiddeld nog drie jaar mee en worden verkocht aan ontwikkelingslanden.,, Zo worden de kostbare grondstoffen en energie die nodig zijn om deze te maken ten volle benut. Coltan bijvoorbeeld - een erts, waarvan onderdelen worden gebruikt voor de productie van mobiele telefoons - wordt vrijwel uitsluitend in Congo gevonden en veroorzaakte al veel bloedige conflicten. ,,Misschien is dit wel de ultieme test om te kijken of Nederlanders echt op zoek zijn naar duurzaam handelingsperspectief of dat ze ook redelijk passief blijven bij een actie die direct zonder investering geld oplevert en nauwelijks inspanning vergt,,, zegt Pieter van Os, ook directeur bij zonzoo Nederland. Hij richt zich vooral op juridische zaken. Zonzoo zegt drie keer gemak te bieden; makkelijk geld verdienen, makkelijk duurzaam bezig zijn en met gemak doneren aan goede doelen.

Het volledige artikel kunt u lezen in het Nederlands Dagblad van woensdag 3 februari 2010. Een los digitaal nummer kunt u hier kopen en lezen.

 
Bookmark and Share



Reageren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.

Reacties


Nog geen reacties geplaatst.

gebruikersnaam


wachtwoord


wachtwoord vergeten nog geen account?
Tekstgrootte

ma 15-03-2010 20:31:00