« Terug naar voorpagina

Nederlands Dagblad, christelijk betrokken

Buitenland


Berlusconi ziet Israël als toekomstig EU-lid

Geplaatst: 01 februari 2010 18:13

AP

De Israelische premier Benjamin Netanyahu (r) en zijn Italiaanse collega Silvio Berlusconi tijdens hun ontmoeting in het kantoor van Netanyahu. |foto EPA/Dan Balilty

JERUZALEM - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi wil ervoor zorgen dat Israël wordt toegelaten tot de Europese Unie. Dat heeft hij maandag gezegd bij zijn aankomst in Israël.


Berlusconi en acht van zijn ministers zullen een gezamenlijke vergadering houden met het Israëlische kabinet. De Italiaanse delegatie werd in Jeruzalem ontvangen met een erewacht.

Onder Berlusconi is Italië uitgegroeid tot een van de grootste Europese bondgenoten van Israël. Israël heeft nauwe handelsbetrekkingen met de EU, maar heeft nooit belangstelling getoond voor het EU-lidmaatschap.

 
Bookmark and Share



Reageren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.

Reacties


Nog geen reacties geplaatst.

Overige Buitenland

gebruikersnaam


wachtwoord


wachtwoord vergeten nog geen account?
Tekstgrootte

do 11-03-2010 21:44:11