« Terug naar voorpagina

Nederlands Dagblad, christelijk betrokken

Politiek


Slob wil debat over aflossingsvrije hypotheek

Geplaatst: 16 mei 2009 05:55, laatste wijziging: 16 mei 2009 09:05

van onze redactie politiek

AMERSFOORT - ChristenUnie-fractieleider Arie Slob stelt de aflossingsvrije hypotheek ter discussie. Hij vindt het logischer om hypotheken gedurende de looptijd al af te lossen.


2 reacties

Dat zei Slob gisteren in Amersfoort, tijdens een rondetafelgesprek over de kredietcrisis, georganiseerd door het Wetenschappelijk Instituut van zijn partij. Hoge kredieten zijn een van de oorzaken van de kredietcrisis. Slob zou daarom graag zien dat het bedrijfsleven en huishoudens zich aanwennen om grote schulden waar nodig te voorkomen, en die anders zo snel mogelijk terug te betalen.

In dat licht pleit hij voor een bezinning op de toekomst van de aflossingsvrije hypotheek. Die houdt in dat mensen die een huis kopen pas na dertig jaar in één keer hun volledige hypotheek hoeven af te lossen. Op deze manier kunnen zij gedurende de volledige looptijd gebruik maken van de - fiscaal aantrekkelijke - hypotheekrenteaftrek. ,,Met een huis schaf je iets aan dat je niet in één keer kunt betalen. Natuurlijk ga je daarvoor een lening aan. Maar ergens is het best vreemd om zo'n lening tussentijds helemaal niet af te lossen. Is het wel goed om zo lang zo veel te lenen? Daar wil ik graag een gesprek over'', aldus Slob.

Een annuïteitenhypotheek, waarbij gedurende de looptijd al gedeelten van het leenbedrag worden terugbetaald, vindt Slob een aantrekkelijk alternatief voor de aflossingsvrije lening, die de meeste mensen nu hebben.

In de huidige coalitie met het CDA is het ter discussie stellen van de hypotheekrenteaftrek voor dure huizen - wat Slob het liefst zou doen - niet mogelijk, legt hij uit. ,,Maar dat betekent niet dat we niet naar bepaalde hypotheekvormen zouden kunnen kijken, die misschien kunnen worden veranderd.''

 
Bookmark and Share
Waardeer Waardeer dit artikel met 1 sterWaardeer dit artikel met 2 sterrenWaardeer dit artikel met 3 sterrenWaardeer dit artikel met 4 sterrenWaardeer dit artikel met 5 sterren



Reageren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.

Reacties (2)


Hans50 (16 mei 2009 08:13)

Dan moet eerst de huizenmarkt helemaal in elkaar klappen zodat er ook weer "normale" prijzen gevraagd worden voor die stapel stenen.
Er zijn dan geen tophypotheken meer mogelijk,maar alleen nog maximaal de executiewaarde.
De rest moet uit eigen middelen.Zouden dan nog veel huizen verkocht worden Arie?

Wim van de Wouw (16 mei 2009 13:24)

He-le-maal mee eens; 'n dergelijke hypotheekvorm had nooit opgetuigd mogen worden en vormt m.i. één van de oorzaken van de huidige over-credietering en -consumptie, waaraan, afgaande op de recente economische ontwikkelingen, binnenkort wel 'ns 'n einde zou kunnen komen.
M.a.w.; weer met beide benen op de grond en pas op de plaats maken; niks mis mee, toch?!

Overige Politiek

gebruikersnaam


wachtwoord


wachtwoord vergeten nog geen account?
Tekstgrootte

vr 30-07-2010 00:37:06