« Terug naar voorpagina

Nederlands Dagblad, christelijk betrokken

Buitenland


Bodypaint in filmpje Air New Zealand

Geplaatst: 03 juli 2009 11:11, laatste wijziging: 03 juli 2009 11:51

van onze redactie buitenland

Beeld van de veiligheidsvideo. |foto Nederlands Dagblad

WELLINGTON - Om passagiers naar de voor de vlucht vertoonde veiligheidsvideo te laten kijken heeft Air New Zealand wel een heel gedurfde strategie gekozen.


De personen die op de videofilm uitleggen hoe de zuurstofmaskers werken, waar de nooduitgangen zich bevinden en hoe met de reddingsvesten dient te worden omgegaan, lijken weliswaar uniformen te dragen, maar die bestaan uit niets anders dan bodypaint.

De 3,5 minuten durende video, die Bare Essentials of Safety heet, wordt sinds maandag getoond op de belangrijkste binnenlandse routes waarop Air New Zealand vliegt, maar is inmiddels ook op YouTube te zien en was daar vrijdagmorgen al bijna 1,5 miljoen keer bekeken.

De luchtvaartmaatschappij gebruikt het idee van de body paint ook voor een reeks reclamespotje op tv, waarvan een met de belofte dat medewerkers van Air New Zealand 'niets te verbergen hebben'.

Volgens Steve Bayliss, marketing manager van de luchtvaartmaatschappij, is het een goede zaak, in moeilijke tijden en glimlach op het gezicht van mensen te toveren. Verder zorgt de video er volgen hem voor, dat zijn bedrijf de aandacht trekt.

Voor de video is geen gebruik gemaakt van acteurs of modellen; de 'sterren' zijn gewoon medewerkers van Air New Zealand. Die moesten wel enig geduld hebben, eer ze voor de camera konden verschijnen: met het beschilderen van elk van hen was ongeveer drie uur gemoeid.

 
Bookmark and Share



Reageren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.

Reacties


Nog geen reacties geplaatst.

Overige Buitenland

gebruikersnaam


wachtwoord


wachtwoord vergeten nog geen account?
Tekstgrootte

zo 14-03-2010 23:08:41