Kind vindt natuur maar niks
Geplaatst: 21 november 2007 22:29, laatste wijziging: 22 november 2007 06:50
ANP
AMSTERDAM - Kinderen tonen de laatste twintig jaar steeds minder interesse voor de natuur. Ze gaan minder de natuur in en blijven er korter. Dat blijkt uit onderzoek van de Vrije Universiteit (VU). De meeste kinderen besteden minimaal twee uur per dag aan televisie, internet of de spelcomputer.
Daarnaast besteedt de school minder aandacht aan dit onderwerp. Zo is ruim één op de drie leerlingen nog nooit met de klas de natuur ingegaan. Ouders doen dat ook niet meer, trouwens. Onderzoekster Celine van den Boorn voerde het naar eigen zeggen eerste grootschalige wetenschappelijke onderzoek naar de interesse van kinderen in de natuur uit onder leerlingen van basisscholen in zowel dorpen als steden. Volgens de onderzoekster zijn stadskinderen banger voor de natuur, ,,vooral voor tropische dieren''.
Reageren
Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.



RSS