« Terug naar voorpagina

Nederlands Dagblad, christelijk betrokken


Marokkaan met geld is verdacht

Geplaatst: 26 juli 2007 22:35, laatste wijziging: 27 juli 2007 09:27

van onze redactie binnenland

Marokkaan met geld is verdacht
MAASTRICHT - De politie in Maastricht houdt geregeld met opzet Marokkanen aan omdat in de praktijk is gebleken dat dezen zich vaak manifesteren als drugsrunners. Als bij de aanhouding blijkt dat de verdachten een behoorlijke hoeveelheid contant geld bij zich hebben, wordt dit in beslag genomen, evenals hun auto's en mobiele telefoons.

Volgens advocaten worden de arrestanten dan officieel verdacht van het witwassen van drugsgelden, ook als er geen drugs worden gevonden.

De Maastrichtse politie wil slechts een summiere toelichting op deze werkwijze geven: ,,We moeten de overlast beperken, want het loopt de laatste tijd de spuigaten uit'', zegt politiewoordvoerder Piet Tans. Hij benadrukt dat de aandacht niet zozeer is gericht op ,,zomaar Marokkanen, maar op een harde kern van bij ons bekende drugsrunners''. Deskundigen denken dat dit optreden van de Maastrichtse politie goed door de beugel kan. ,,Ik denk dat de wet die werkwijze toestaat'', zegt hoofddocent strafrecht Gerard de Jonge van de Universiteit Maastricht.

Juriste Carolina de Fey van het voormalige Landelijk Bureau Racismebestrijding noemt de werkwijze echter opmerkelijk en vindt onderzoek noodzakelijk. ,,Ik ben ook benieuwd wat de strafrechter daarvan vindt.'' Maastrichtse advocaten verwachten dat de meeste van deze aanhoudingen niet zullen uitmonden in een strafzaak. Ze vinden het daarom schandalig dat het beslag op de spullen van hun Noord-Afrikaanse cliënten blijft voortduren. De ervaring heeft geleerd dat Marokkaanse cliënten die kunnen aantonen dat zij een baan hebben waarmee ze de in beslag genomen spullen hebben verdiend, hun eigendommen niet terugkrijgen.

 
Bookmark and Share
Waardeer Waardeer dit artikel met 1 sterWaardeer dit artikel met 2 sterrenWaardeer dit artikel met 3 sterrenWaardeer dit artikel met 4 sterrenWaardeer dit artikel met 5 sterren



Reageren


Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.

Reacties


Nog geen reacties geplaatst.

gebruikersnaam


wachtwoord


wachtwoord vergeten nog geen account?
Tekstgrootte

vr 30-07-2010 00:47:02