Politiek
Balkenende: 'Moeite met uitspraak'
Geplaatst: 09 november 2006 11:52, laatste wijziging: 09 november 2006 12:25
ANP
De opvatting van VVD-minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzaken en Integratie) dat overwogen moet worden de commissie op te heffen, vindt de premier te ver gaan.
De Commissie Gelijke Behandeling vindt de uitspraak van minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzaken) dat moet worden overwogen de commissie af te schaffen, zorgelijk. De commissie gaf donderdag een verklaring uit waarin ze reageert op de uitlatingen woensdag van de nummer 2 op de kandidatenlijst van de VVD.
Verdonk zei woensdagavond zich zeer te storen aan een recente uitspraak van de commissie. Die bepaalde dat een school niet van een islamitische docente mag eisen dat ze mannen een hand geeft. Verdonk noemde dat ,,te gek voor woorden''. Ze vindt dat de commissie met haar uitspraak te ver is gegaan omdat die niet bevorderlijk is voor de integratie.
,,De wetgever heeft ons in 1994 in het leven geroepen om toe te zien op gelijke behandeling in met name arbeid en onderwijs; de terreinen die bepalend zijn voor maatschappelijke participatie'', aldus CGB-voorziter Alex Geert Castermans in de verklaring. ,,Dat onze oordelen niet altijd begrepen of opgevolgd worden, is een gegeven. Maar de opheffing van de CGB, zoals minister Verdonk die suggereert, is in strijd met internationale verplichtingen.''
D66-lijsttrekker Alexander Pechtold wil dat Prinses Máxima vicevoorzitter wordt van de Commissie Gelijke Behandeling (CGB). Zo wordt voorkomen dat het instituut wordt afgeschaft volgens hem. Pechtold roept VVD-lijstrekker Mark Rutte op ondubbelzinnig afstand te nemen van de uitspraak van de nummer twee van zijn partij. ,,Deze regering heeft geen enkel respect voor onafhankelijke instellingen'', vindt de D66-leider. ,,Er was een Van Vollenhoven nodig om het onafhankelijk oordeel over de Schipholbrand staande te houden'', zegt hij in een verwijzing naar de Onderzoeksraad voor Veiligheid waarvan Pieter van Vollenhoven de voorzitter is.
Pechtold suggereert daarom een ander lid van het Koninklijk Huis, prinses Máxima, te benoemen als bestuurslid van de CBG om de commissie te beschermen tegen de 'oprispingen van deze regering'.
Reageren
Indien u geregistreerd bent, kunt u hieronder reageren op het artikel. Hiertoe dient u in te loggen. Dit inloggen is mogelijk na een eenmalige registratie.





RSS